Chcete úplne nový McLaren F1? Kúpte si tento: Je ešte zabalený a nejazdený

Ak sa len trochu zaujímate o zberateľstvo automobilových modelov, potom viete, že ich cenu vždy okrem samotného stavu zvyšuje aj pôvodné balenie. V prípade skutočných áut to bude podobné. Minimálne v tomto prípade.

McLaren F1, majstrovské dielo konštruktéra Gordona Murraya a dizajnéra Petera Stevensa vznikol v rokoch 1992 až 1998 v počte iba 106 exemplárov, z ktorých päťdesiatštyri boli určené pre bežnú cestnú premávku.

Britský superšport je vďaka svojim jazdným výkonom aj dizajnu od svojho zrodu jedným z najvýnimočnejších automobilov, s ktorými možno legálne vyjsť na cesty. Množstvo jeho majiteľov si je tejto skutočnosti vedomé a svoj F1 si naplno užíva. Dôkazom môže byť exemplár, ktorý bol predaný v roku 2015 s nájazdom 66.000 km. Pôvodným majiteľom bol herec Rowan Atkinson.

Množstvo majiteľov ale úzkostlivo dbá na to, aby ich McLaren F1 nepriberal najazdené kilometre príliš rýchlo. Tým najšetrnejším zo všetkých je ale nemenovaný majiteľ vozidla s číslom šasi 60.

Pozrite si galériu

​Vďaka tomu ho teraz britská spoločnosť Tom Hartley Jnr môže ponúkať na predaj v stave, v akom tento automobil opustil materský podnik v roku 1997. Dvadsať rokov starý superšport má najazdených len 148 míľ, čo je 238,2 km a túto vzdialenosť prešiel počas testovania pred odovzdaním majiteľovi a pri pravidelných servisných prehliadkach.

Zdroj: Classic Driver

​Kupé s karosériou žltej farby sa okrem minimálneho nájazdu od svojich šesťdesiatich troch cestných súrodencov líši aj pôvodnou penovou fóliou pokrývajúcou palubnú dosku aj sedadlá, zabalenými koberčekmi a tiež skutočnosťou, že nebol nikdy prihlásený k prevádzke.

Budúci majiteľ tak vlastne s dvadsaťročným oneskorením získa úplne nový McLaren F1 a spolu s ním aj množstvo atraktívnych doplnkov od zákazkového výfukového systému v štýle F1 LM a volantu F1 GTR cez kompletnú sadu náradia so skrinkou až po sadu originálnej batožiny a hodinky TAG Heuer.

Zdroj: Classic Driver

​Cena tohto výnimočného exempláru McLarenu F1 zverejnená nebola, ale očakáva sa, že sa bude po prepočte pohybovať okolo 1,7 miliónov eur.

Pozrite si galériu