ZiL 4112R vznikol v jedinom exemplári ako pilotný projekt limuzíny pre ruského prezidenta. Vladimir Putin ju ale odmietol. ZiL bol v časoch Sovietskeho zväzu slávnym výrobcom luxusných áut pre vrcholných predstaviteľov krajín východného bloku.

Po rozpade ZSSR ale sláva automobilov ZiL zvädla, čo sa firma snažila v roku 2012 zvrátiť predstavením nového modelu - limuzíny 4112R. Tá ale nenadchla a dnes je jediný postavený exemplár na inzertnom serveri Car and classic na predaj. Kúpili by ste si ho za 782 tisíc libier?

Automobil dokončili v roku 2012 po šiestich rokoch práce ako pilotný projekt limuzíny pre ruského prezidenta a ďalších vládnych predstaviteľov, ktorý sa ponúkaným komfortom chcel vyrovnať cadillacom, rolls-roycom či maybachom.

Ruský prezident Vladimir Putin, ktorému bol ZiL 4112R primárne určený, ale s výsledkom údajne nebol veľmi spokojný, čo sa odrazilo v tom, že ďalšie kusy tohto auta nevznikli. Navyše ani on sám toho veľa nenajazdil, dnes má auto na svojom konce len 143 kilometrov. Putin totiž aj naďalej radšej využíval služby Mercedesu S600 Pullman.

Zdroj: CNC