Svetlo sveta onedlho uzrie 80 metrov dlhá jachta

Columbus Yachts by mali podľa plánov prísť na trh už budúci rok s honosným plavidlom, ktoré sa bude môcť pýšiť nielen svojou dĺžkou, ale aj vybavenosťou. Nás očarila už dnes.

Dĺžka jachty, ktorej inšpiráciou boli oceánske plavidlá 50. rokov, je úctyhodných 79.5 a šírka 13 metrov. Jej zjav je teda vyslovene klasický, ale zhotovenie, vybavenie a materiály hypermoderné.

Zdroj: Super Yacht Times

​Nájdete na nej napríklad, nádherný presklený výťah, ktorý spája paluby, alebo štýlový bazén s vírivkou, z ktorého nám tiež padla sánka. Jachta je určená pre dvanásť hostí a devätnásť členov posádky, ktorí si okrem majiteľov budú môcť užívať tento neskutočný luxus.

Šťastní majitelia budú mať k dispozícii kompletnú palubu, na ktorej sa okrem iného nachádza obrovská spálňa so 180 stupňovým výhľadom na more, dve kúpeľne, priestranná šatňa, kancelária a spoločenská sála pre prijímanie hostí.

Zdroj: Super Yacht Times

​A čo sa nachádza na ostatných podlažiach? Okrem terás určených na opaľovanie, tu nájdete aj saunu, kino a posilňovňu – z tej poslednej rovno dva kusy a jednu tiež pre posádku. Najväčšou vychytávkou je ale už spomínané kombo bazéna s vírivkou, ktoré od seba oddeľuje malý vodopád. Jakuzzi je kryté z troch strán, takže vytvára veľmi intímnu a príjemnú atmosféru, kým sedem metrový bazén poskytuje, samozrejme, zabudovaný protiprúd.

Zdroj: Super Yacht Times

​Najvyššia rýchlosť jachty dosahuje 16.5 uzlov, ale pri príjemných 12 uzloch, môžete pokojne prekonať vzdialenosť, ktorú absolvoval sám Kolumbus cez Atlantický oceán, pri objavovaní Nového sveta. 

Zdroj: Super Yacht Times