Kolekcie šampanského Dom Pérignon vydražili za 56 tisíc Eur

Najznámejší francúzsky výrobca šampanského Dom Pérignon a aukčný dom Auctionata sa spojili, aby vydražili ten najexkluzívnejší výber ročníkov, o ktorom môžeme smelo tvrdiť, že je snom každého zberateľa.

La Malle Plénitude je limitovaná zbierka tých najlepších ročníkov. Šampanský dom ich vyhotovil len päť kusov a ku zbierke nechal vyrobiť aj nádherný drevený obal, ktorý v sebe ukrýva celkom 23 fľašiek.

To, že je zbierka naozaj výnimočná, dokazuje aj fakt, že obsahuje aj jeden z najlepších ročníkov 1969.

Zdroj: Dom Pérignon

​Každú fľašku do zbierky vyberal osobne Richard Geoffrey, pivničný majster Dom Pérignonu. Do kolekcie sa dostali tie najlepšie fľaše najlepších ročníkov: 1983, 1975 a 1969. Okrem nich v nej nájdete aj 10 fliaš výberu ročníkov 1985-2000 a 10 fliaš najlepších šampanských z rokov 2000.

„Je to výnimočné cestovanie časom. Dom Pérignon ešte nikdy s ničím podobným neprišiel. Je to prvá a zároveň jediná príležitosť pre zberateľov, získať podobnú kompletnú kolekciu,“ uviedol pivničný majster Richard Geoffrey.

Výroba drevených debien je prispôsobená požiadavkám klientov: na výber majú čalúnenie z tej najjemnejšej kože, vnútorného obloženia a nápisov. Výroby sa ujmú tí najzručnejší francúzski majstri.

Zdroj: Dom Pérignon

​Okrem kolekcie dostanú zberatelia aj osobnú pozvánku do historického opátstva a pivníc, kam bežný smrteľník nemôže.

Dražba začala 10. decembra na sume 36-tisíc Eur a zbierka bola nakoniec vydražená za 56 250 Eur.

Pozrite si galériu

Zdroj: Dom Pérignon