Aston Martin stavia luxusný mrakodrap: Lacný rozhodne nebude

V centre Miami vyrastie 66-podlažný vežiak. Priestor na nehnuteľnosť nazvanú Aston Martin Residences odkúpila argentínska rodina Cotovcov za 125 miliónov dolárov už pred dvomi rokmi, aby sa vzápätí spojila so spoločnosťou Aston Martin.

Spoločnosť Aston Martin odštartovala už pred štyrmi rokmi stratégiu nazvanú Umenie bývania, ktorá bola doteraz predovšetkým značkou luxusného nábytku.

Tento rok postúpili výrobou luxusného motorového člna Aston Martin AM37, a teraz prichádza na rad nehnuteľnosť. Prekvapilo by nás, keby sa v blízkej budúcnosti uspokojili len s týmito cieľmi.

Na prvý pohľad sa môže zdať Miami ako prekvapujúce rozhodnutie, ale ak sa nad tým zamyslíme, je to veľmi logická voľba. Jednak v tejto americkej metropole a jej blízkom okolí žije 5,5 milióna ľudí, na druhej strane v porovnaní s New Yorkom alebo Londýnom, je využívanie automobilov oveľa väčšie.

Zdroj: Pinterest

​Budova bude, samozrejme, obsypaná logami Aston Martin a interiér doplnkami a materiálom typickými pre túto značku, vrátane dvoch súkromných kuloárov, dvojpodlažného fitnes centra so spa, bazénu, siedmych penthousov, dvoch špeciálnych dvojitých penthousov (so samostatným bazénom) a približne štyroch stoviek bytových jednotiek. A nesmieme tiež zabudnúť na súkromný prístav pre megajachty.

Zdroj: Pinterest

​Obytná veža zatiaľ existuje len na výkresoch, predávať sa začne budúci rok v marci. Isté je len to, že nebude lacná.

Podľa BBC sa má vyvolávacia cena pohybovať okolo 10 miliónov dolárov. Ukončená by mala byť v roku 2021.

Zdroj: Forbes