Maserati GranTurismo S od F355 Miami: Perleťové žihadlo pre patriotov

Maserati GranTurismo S od F355 Miami neuniká úpravám. Je ale lepšie, keď sú decentného rázu. Nenechajte sa mýliť talianskou trikolórou, za modifikáciou stojí spoločnosť z USA.

Názov firmy F355 Automobile Technic síce evokuje Ferrari, ale na zákazku upravujú aj autá ostatných značiek vrátane dnes sesterského Maserati. Sídli síce vo floridskom Miami, ale modifikované GranTurismo S s trojzubcom v znaku je talianske.

Zákazníkom bol zrejme majetný fanúšik. Okrem základnej farby karosérie, je prevedené v prekvapivo bielej perleti. V skutočnosti to nie je lak, ale fólia. Nesmie chýbať trikolóra so zeleným a červeným pruhom na kapote a bokoch.

Červené sú ešte brzdové strmene a kožené sedačky, aspoň teda ich opierky, ktoré vykukujú z kokpitu. Jeho snímky bohužiaľ tuner nevydal. Zvyšok kupé dostal čierne odtiene.

Desaťlúčové ráfiky nesú značku Strasse Wheels, F355 to k nim majú v Miami čoby kameňom dohodil, len nejakých 60 km. Sada s označením SM5 má v priemere 21 palcov a na šírku 9,5, respektíve 11,5, tie väčšie nájdeme pochopiteľne vzadu. Okrem úprav karosérie sa nezabudlo ani na podvozok, celé auto sedí nižšie vďaka tvrdším pružinám od Formula Dynamics.

Luxusné talianske, aj v našich zemepisných šírkach pomerne exotické gétéčko, poháňa vidlicový osemvalec 4,69 l so 440 koňmi (324 kW) a 495 N.m. Dokáže sa rozbehnúť na 295 km / h a z pokoja na stovku šprintuje za päť sekúnd. Upravený exemplár sa chváli aj novým výfukom, takže určite nejaký ten koník v motore ešte pribudol.

Pozrite si galériu

Zdroj: CNC