Kto si dá rannú kávu na streche luxusného mrakodrapu?

Asi pol kilometra nad New Yorkom sa nachádza tento skvostný penthouse, ktorý je umiestnený na streche nedávno postaveného mrakodrapu. A naozaj stojí za pozretie!

Výhľad, ale hlavne jeho cena sú pre našinca k nezaplateniu. Samozrejme nechýba neodmysliteľný luxus a služby s ním spojené.

Architektom mrakodrapu je Rafael Viñoly, ktorý naplánoval túto 94-poschodovú výškovú budovu, v ktorej sa nachádza 104 bytov a na jej najvyššom poschodí sa vo výške 425 metrov nachádza tento luxusný penthouse.

Zdroj: Daily Mail

Mrakodrap postavili spoločnosti CIM Group a Macklowe properties na manhattanskej adrese 432 Park Avenue a prví nájomníci sa do neho môžu nasťahovať už na budúci rok. Teda tí, ktorí si to budú môcť dovoliť, keďže najlacnejší byt bude stáť v prepočte približne 12 a pol milióna eur. Samotné byty projektovala známa bytová dizajnérka Deborah Berke a hlavným dekoratívnym prvkom je kombinácia dubovej podlahy a talianskeho mramoru.

Ak sa rozhodnete pre túto nehnuteľnosť, na oplátku dostanete okrem obrovského luxusu aj nádhernú panorámu (budova je vyššia ako Empire State Building alebo Chrysler Building) s výhľadom na Central Park, Manhattan a Atlantický oceán.

Zdroj: Daily Mail

Ak sa do niektorého z ponúkaných bytov nasťahujete, prakticky sa ani nebudete musieť z mrakodrapu pohnúť, pretože budete mať k dispozícii všetko, čo potrebujete. V budove sa nachádzajú bazény, masáže, fitness, biliardové sály, klimatizovaná vínna pivnica a reštaurácia s barom.

Mimochodom, budova je taká vysoká, že je ju dobre vidieť z Bronxu, Brooklynu a Queensu zároveň.

Pozrite si galériu

Zdroj: CIM