Taliansky výrobca športových automobilov na autosalóne v Ženeve predstavil koncept športového kupé Alfieri, pomenovaný po jednom zo zakladateľov firmy.

Maserati Alfieri je darčekom k oslave 100. výročia automobilky s trojzubcom v znaku a naznačuje, kam sa bude vývoj športových vozidiel v ďalších rokoch uberať. Na aute možno vidieť línie typické pre rýchle pretekárske vozidlá z minulého storočia, doplnené o najmodernejšiu techniku pod kapotou aj v interiéri.

Predné sedadlá ponúkajú pohodlné zvezenie sa pre dvojicu cestujúcich, zadné menšie sedačky sú vhodné pre deti alebo pre núdzový prevoz dvoch ďalších kamarátov. V prípade potreby ich môže vodič sklopiť a využiť väčšiu plochu batožinového priestoru.

Koncept vychádza z automobilu Maserati GranTurismo MC Stradale, došlo však k skráteniu rázvoru kolies na 2700 milimetrov a ku zmenšeniu všetkých vonkajších rozmerov. Alfieri je dlhé 4590 mm, široké 1930 mm a na výšku meria iba 1280 mm. O pohon vozidla sa stará 4,7-litrový osemvalec s výkonom 460 koní a krútiacim momentom 520 Nm, ktorý dopĺňa šesťstupňová manuálna prevodovka. Na prednej náprave boli použité 20-palcové kolesá, zadná poháňaná náprava je vybavená 21-palcovými kolesami.

Pozrite si galériu

Zdroj: Maserati, Geneva Motor Show