Na tomto fáre jazdia policajti v Dubaji: Bugatti Veyron

Na nedostatok krásnych a rýchlych áut sa policajti v Dubaji nemôžu sťažovať. Teraz svoju zbierku rozšírili o ďalší super športiak - Bugatti Veyron.

Slúžiť v policajnej uniforme a voziť si zadok v najrýchlejších autách sveta? Týmito výhodami sa môžu pochváliť len policajti v Dubaji v Spojených arabských emirátoch. Na cestách tohto mesta už vodiči mohli vidieť policajné vozy Aston Martin One 77, Mercedes SLS AMG, Bentley Continental GT alebo Lamborghini Aventador. Teraz k nim pribudol ďalší superšport - Bugatti Veyron.

 

Veyron patrí k najdrahším a najrýchlejším sériovo vyrábaným automobilom. V základnej verzii stojí 1,3 milióna eur a poháňa ho motor s výkonom 1001 koní.

Auto s ním môže uháňať rýchlosťou 407 kilometrov za hodinu. Verzia Supersport má 1200 koní a maximálnu rýchlosť 431 kilometrov za hodinu. Z nuly na stovku sa obe autá dostanú za 2,5 sekundy a z nuly na 200 za 7,3, resp. 6,7 sekúnd. Policajná verzia Bugatti Veyron stála 1,6 milióna eur. Ak si niekedy zájdete do Dubaja na dovolenku a požičiate si toto autíčko, tak radšej dodržiavajte predpisy a nesnažte sa s policajtmi pretekať. Bolo by to zbytočné...

Zdroj: Youtube.com