Z počítačovej hry až na cesty a pretekárske okruhy sa môže dostať prekrásny koncept Toyota FT-1. Takto skvele vyzerá superšportové auto budúcnosti.

Na autosalóne v americkom Detroite nie je o novinky a prekvapenia núdza. Jeden z najkrajších konceptov predstavila automobilka Toyota. Jej priaznivci už dlho volajú po nejakom zaujímavom športovom vozidle. Veď posledná Toyota Supra bola vyrobená už v roku 2002.

Dizajnér Alex Shen sa pri práci na koncepte minulými vozidlami Celica a Supra inšpiroval. Vytvoril zaujímavý automobil, určený primárne pre okruhy. Toyota je zatiaľ skúpa na informácie o motorizácii a výkone. Isté je iba to, že o pohon sa bude starať nejaké hybridné riešenie, v ktorom zrejme hlavný motor doplní dvojica elektromotorov.

Zaujímavý na Toyote FT-1 je aj príbeh okolo jej vzniku. Pôvodne sa objavila v konzolovej hre Grand Turismo a riaditeľovi Toyoty sa zapáčila natoľko, že sa rozhodol pustiť ju do výroby. Stačilo málo: na virtuálnej pretekárskej dráhe s ňou urobil lepší čas, než so svojím športiakom Lexus LF-A. Keď vám niekto bude tvrdiť, že hranie počítačový hier je na nič , neverte mu! Bez neho by toto krásne auto vôbec nevzniklo. A to by bola veľká škoda.

Pozrite si galériu