Nikdy neskúšajte diétu, s ktorou sa Stallone pripravoval na film Rocky 3: Je životu nebezpečná

Silvester Stallone bol vo filme Rocky 3 v špičkovej forme, ale nebolo to zadarmo: poriadne sa zapotil v posilňovni, v ringu a na bežeckom páse. Navyše držal neľudskú diétu, ktorá ohrozovala jeho život.

​Stallone bol na diéte s vysokým obsahom bielkovín, jeho strava pozostávala z ovsených vločiek, hnedej ryže a tuniaka. Najťažšie pre neho bolo, že musel denne vypiť až 25 šálok sladenej kávy.

Niet preto divu, že percento telesného tuku mal v tom čase len 2,9%. Toto číslo je veľmi drsné, až život ohrozujúce: muž stredného veku je považovaný za chudého pod 8% telesného tuku (zdravých je 8-20%) a 2-5% je životne dôležitý.

Stallone uviedol, že počas nakrúcania bol takmer na pokraji vyčerpania a mal často závraty. V takých prípadoch sa staval na ruky, aby sa mu prekrvil mozog.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Just for fun… A flashback from Rocky three. Between rounds I would get lightheaded and quite exhausted. I was on a very high protein diet which did not provide Much physical or mental energy. During the period I only ate very small portions of oatmeal cookies made with brown rice and up to 25 cups of coffee a day with honey and a couple of scoops of tuna fish. Sounds incredible right? At the time my body fat got down to 2.9 which is a really dangerous level. I may have looked pretty good on the outside but inside it was very dangerous thing to do. But I wanted the movie to be about change. How people have to adapt to different challenges because if they don't they will be conquered. I will always believe the adaptation is the key to survival and that's what this story was all about ... and while, getting smashed by Superstrong,CLUBBER LANG continuously four months of rehearsal plus the fight, tended to wear a person out so I would literally go to the corner between rounds, when I wasn't directing and try to get some blood back into my head so I could carry-on with the complicated fight choreography … It's funny, I never knew this picture existed!

Príspevok, ktorý zdieľa Sly Stallone (@officialslystallone),

Sylvester Stallone a Dolph Lundgren si zaspomínali na svoj veľký zápas vo filme Rocky IV

Je veľmi dobré vidieť, ako sa dvaja herci bavia. Škoda len, že video nie je dlhšie.

Zdroj: Instagram