Je povolené všetko. Bitky, alkohol, vraždy aj sexuálne násilie. S touto myšlienkou sa ruskí tvorcovia snažia spopularizovať novú reality show situovanú na Sibír. Víťaz vyhráva 1,5 milióna Eur.

Hlavný organizátor Jevgenij Pjatkovskij tvrdí, že súťažiaci novej reality show podpíšu dokumenty, na základe ktorých nebudú môcť organizátorov show brať na zodpovednosť. Z toho vyplýva, že v show sa môže stať takmer všetko.

"Každý súťažiaci udeľuje súhlas s tým, že môže byť zmrzačený, dokonca zabitý," uvádza organizátor.

Samozrejme, to neznamená, že v prípade trestných činov nebudú účastníci súdne stíhaní.

"Musia pochopiť, že môže prísť polícia a vziať ich preč," pokračuje Pjatkovskij. "Sme na území Ruska, a preto treba dodržiavať zákony Ruskej federácie."

Zdroj: game2winter

​Do súťaže o zhruba 1,5 milióna Eur sa zapojí 30 ľudí, ktorí sa budú musieť snažiť prežiť v nehostinných sibírskych lesoch deväť mesiacov v -40 stupňových mrazoch.

Súťažiacich, ktorí museli zaplatiť celkom veľkú sumu, aby sa do súťaže mohli prihlásiť, bude snímať približne 2000 kamier. Okrem nich budú do show online vyžrebovaní ďalší súťažiaci.

Pred show všetci absolvujú výcvik prežitia, pod vedením členov Specnazu. Každý z účastníkov bude mať pri sebe tiesňové tlačidlo, ktorého stisnutím automaticky vypadáva z hry

Do štartu súťaže ostáva 196 dní.

Zdroj: Game2: Winter