V Rusku už nikdy nevystúpime! Tvrdí nahnevaný líder skupiny Rammstein

Ruskí propagandisti poriadne naštvali lídra skupiny Rammstein, Tilla Lindemanna.

Ruskí propagandisti upravili spevákovu fotografiu tak, že na nej pózuje v tričku s vyobrazením ruského prezidenta Vladimira Putina. Na pôvodnej fotografii sa na spevákovom tričku nachádza lebka so skríženými hnátmi. Frontman populárnej nemeckej skupiny si podľa denníka Bild najal právnikov a celú vec plánuje riešiť na súde.

Putina nepodporuje

Spevák nemeckej formácie Rammstein striktne odmieta akúkoľvek podporu ruského prezidenta. Ako uviedol je apolitický a fotomontáž ho veľmi pobúrila. Jediná vec, ktorú v spojitosti s Ruskom povedal, že sa mu pri návšteve páčilo jeho hlavné mesto. Žiadny ďalší rozhovor s ruskými novinármi neviedol a už vôbec sa nenechával fotiť v tričku s Putinom. Pre tento incident sa rozhodol už nikdy so svojou skupinou nevystupovať v Rusku.

Kritika médií

Nemecký spevák tiež ostro kritizoval viaceré médiá, napríklad RT, Ren TV, Satellite alebo Komsomolskaja Pravda za šírenie nepravdivých informácií. Celú kauzu už teraz prevezmú renomovaní právnici, ktorí budú okrem iného vymáhať ospravedlnenie a vyvrátenie informácií, že fotografie boli fotené 19. júna na moskovskom koncerte skupiny.

Zdroj: Bild