Ak ste ešte nevideli nasledujúci krátky film, rozhodne by ste si ho mali pozrieť. Podľa Morgana Freemana začína každá zmena v našom vnútri.

„Na začiatku bola Zem, hotový Raj. Kolíska krásy a čistoty. Jediné miesto vo Vesmíre, kde boli splnené podmienky pre život. Predtým, než sa objavil človek, bola Zem v úplnej harmónii.

Prirodzene k tomu, aby sa tento pozemský raj vytvoril, musela prejsť planéta nespočetnými drastickými zmenami. Aj my sme súčasťou tohto procesu, tohto vývoja. Človek je jediný druh, ktorý dokáže devastovať v rovnakej miere ako Matka príroda.

Za posledných pár storočí sme zmenili Zem
natoľko, že spôsobené škody sú dnes už nezvratné. Zem umiera a jej záchrana spočíva na nás, ľuďoch.

Pravda je taká, že nie Zem sa nachádza v nebezpečenstve, pretože naša planéta prežila oveľa drastickejšie zmeny, v skutočnom nebezpečenstve sa nachádzame MY.

Na Zemi už vymrelo mnoho druhov, spomeňme napríklad dinosaurov. A tým, ako zaobchádzame s našou planétou, ohrozujeme predovšetkým svoju vlastnú existenciu. Musíme zmeniť naše správanie naše vnímanie a myslenie, pomocou ktorého dokážeme nášmu vymretiu zabrániť. To najlepšie, čo môžeme urobiť je, že budeme žiť v harmónii s prírodou.

Náš osud a naša budúcnosť sú späté s osudom Zeme. Dnes máme k dispozícii vedomosti a technológiu, aby sme mohli konať v mene záchrany ľudstva. Naša budúcnosť je kľúčom, ktorý máme v rukách: čím viac spravíme pre dobro planéty, tým obývateľnejšie bude prostredie, ktoré nás obklopuje. K tomu samozrejme potrebujeme silnú vôľu. Aby sa to podarilo, musíme priložiť ruku k dielu všetci. Dnes sa môže rozhodnúť každý jeden z nás, či chce spraviť niečo, aby bolo miesto, kde žijeme zdravšie, čistejšie a príjemnejšie!“

Zdroj: youtube