Zistilo sa, že červené mäso zvyšuje cholesterol rovnakým spôsobom ako biele. Čím by ste ho mali nahradiť?

Amerických expertov poriadne prekvapila štúdia výskumného inštitútu v Oaklande, Kalifornii (CHORI), ktorá na rozdiel od všeobecného presvedčenia tvrdí, že červené mäso nemá v porovnaní s bielym mäsom škodlivejší účinok na hladinu cholesterolu v krvi (ich vplyv je rovnaký, ak majú rovnakú hladinu nasýtených tukov).

Štúdia publikovaná v časopise American Journal of Clinical Nutrition navyše ukazuje, že veľké množstvo skonzumovaného červeného a bieleho mäsa má za následok vyššiu hladinu cholesterolu ako konzumácia podobného množstva rastlinných bielkovín.

Pokiaľ ide o cholesterol, najzdravšie sú rastlinné bielkoviny, proteíny pochádzajúce zo zeleniny, mliečnych výrobkov a strukovín.

Podľa jedného z autorov štúdie, profesora Ronalda Kraussa, tento objav jasne naznačuje, že v prípade zníženia cholesterolu by sme mali konzumovať menej mäsa a prejsť na rastlinné bielkoviny.

Smrtiace cereálie a zmrzlina: Priemyselne spracované jedlá skracujú život, tvrdia vedci

Dve veľké štúdie ukázali, že ľudia, ktorí jedia veľké množstvo priemyselne spracovaných potravín, ako sú napríklad cereálie alebo zmrzlina, sú viac ohrození infarktom a mŕtvicou.

Zdroj: BBC