Svet je nabitý zaujímavými a vzrušujúcimi miestami, a ak ste skutočnými gurmánmi (napríklad nadšencami kvalitnej whisky), katarzia z nových zážitkov a radostí môže byť ešte väčšia. Samozrejme, ak ste v správny čas na správnom mieste.

Predstavte si reštauráciu, ktorá je zároveň múzeom. Alebo múzeum, ktoré funguje ako pub. A teraz si k tomu predstavte, že sa tam všetko točí okolo whisky, takže môžete získať neuveriteľné množstvo vizuálnych a gastronomických podnetov. Dôraz sa ale nekladie len na kvantitu: Whisky Bar & Museum v izraelskom Tel Avive sa nachádza v starodávnom tuneli Templer, kde v 19. storočí fungovala miestna vinná pivnica a donedávna bola jednou zo základní izraelskej spravodajskej služby.

Vo whisky múzeu si môžete vybrať z viac ako tisíc nápojových špecialít, od klasických škótskych až po indické či z Hongkongu. Je to obrovské dobrodružstvo z cestovania v priestore a čase, spojené s gastronomickým zážitkom vynikajúcej kuchyne a whisky show. Radi by sme tam strávili nejaký čas, ale bolo by to perfektné miesto aj ako posledné útočisko v prípade globálnej katastrofy. Radšej by sme strávili svoje posledné dni tam ako v nejakom temnom protiatómovom kryte.

Pozrite si galériu

Neskutočné bary sveta: 16 podnikov, v ktorých na panáka nikdy nezabudnete

Dať si panáka, pohár vína alebo pivo na veľmi neobvyklom mieste patrí k silným zážitkom z dovolenky.

Zdroj: Whiskey BM