Jim Sclavunos je historik nápojov.

Rock’n’roll a alkohol nemajú od seba ďaleko, a aj keď sa tejto škodlivej vášni najväčšie hviezdy čoraz častejšie zriekajú, nájdu sa medzi nimi niektorí, ktorí chutné nápoje milujú. Jim Sclavunos, bubeník skupiny Nick Cave and the Bad Seeds, ich nielenže miluje piť, ale tiež vie veľa o tom, čo pije. O kultúru pitia alkoholických nápojov sa zaujíma pomerne dlho a v tomto videu nám porozpráva o koktailoch Tiki.

Čo sú Tiki koktaily?

Tento druh koktailovej kultúry bol významný od 30. do 60. rokov minulého storočia. V Hollywoode ho spopularizoval Don Beachcomber, americký majiteľ reštaurácie, ktorý je tiež zakladateľom prvého klasického tiki baru.

Vo svete koktailov pôsobia mimoriadne pestro, sú sladké, bohaté na ingrediencie a zdobené všetkým možným. Tento exotický trend sa v minulosti tešil veľkej obľube, takže v 50. rokoch 20. storočia fungovali v Amerike tisíce tiki barov.

Zdá sa, že Jim Sclavunos sa cíti doma nielen za bicími, ale aj barovým pultom.

Viete, ako spoznáte kvalitný rum? Dozviete sa v nasledujúcom rozhovore

Ako vznikol a prečo sa rum volá práve rum? Niektorí tvrdia, že jeho názov sa odvíja od slova cukrová trstina - teda saccharum officinarum. Iní sa držia presvedčenia, že vznikol od slova rumbullion, ktorým bol označovaný nápoj zo 17. storočia a vznikol destiláciou cukrovej trstiny.

Zdroj: YouTube