Jameson Bow Street 18 je prvou whiskey z dielne tejto značky, ktorá je plnená do fliaš v sudovej sile a v takejto forme bude zároveň umiestnená na globálny trh.

Jameson Bow Street 18 je zmesou 18-22 ročnej írskej whiskey, ktorá dozrievala v sudoch z amerického dubu, ktoré boli predtým plnené bourbonom. Posledných 6-12 mesiacov táto whiskey finišuje práve na dublinskej Bow Street.

​Chuťový profil írskej novinky sa vyznačuje drevom, znakmi karamelu, vanilky a kože. Za výsledkom stojí master blender pálenice Jameson Billy Leighton.

Názov Bow Street  je odvodený od názvu ulice v írskom Dubline, kde sa kedysi nachádzala pálenica Jamesonu, dnes sa tu nachádza už len návštevnícke centrum a sklady, kde dozrievajú niektoré whiskey tejto značky. Jameson sa už dnes štandardne páli v liehovare v mestečku Midleton, v grófstve Cork. Číslo 18 na etikete novinky zase symbolizuje vek najmladšej whiskey, ktorá sa v tomto produkte nachádza.

Štandardný Jameson, ako ho poznáme u nás je plnený do fliaš v sile 40 % alkoholu, novinka Jameson Bow Street 18 je však iná, silnejšia. Zo sudov sa plní priamo do fliaš (cask strength v preklade znamená sudová sila), nie je teda riedená. Preto dosahuje silu 55,3 % ABV.

Samotný Jameson je blendovanou, čiže miešanou whiskey. Vzniká zmiešaním obilnej whiskey a írskej pot still whiskey.

Prvá várka tejto novej whiskey z diele Jamesonu by sa mala na svetové trhy dostať v júli tohto roka. Vzhľadom na limitované množstvo barelov, ktoré slúžia na využitie pre tento účel a plnenie raz ročne bude nová edícia Jamesonu aj pomerne drahá. Cena jednej fľaše sa bude pohybovať na úrovni okolo 240 eur.

Jack Daniel's oslavuje svoj legendárny bar limitovanou edíciou whisky

Pred 125 rokmi otvoril svetoznámy Jack Daniel jeden zo svojich legendárnych barov. Jubilejné výročie založenia baru Red Dog v Lynchburgu oslavuje značka limitovanou edíciou svojej whisky.