Zdá sa, že ľudia milujú, keď sa môžu sústrediť na pozitívne stránky svojich potenciálne nebezpečných záľub . Pravdepodobne aj vy sa trochu upokojíte, ak si prečítate o priaznivom vplyve spotreby piva na vaše zdravie, čiže tento článok je určený pre vás.

Už sme si niekoľkokrát písali, prečo je pre vaše zdravie piť (s mierou) pivo. Povedali sme si, že ho naše zdravie potrebuje a tiež, že v minulosti ho pili deti v školách.

Aj my sa teda radi sústredíme na pozitívne stránky nášho obľúbeného zlatého moku, preto sme radi, že je tu ďalší argument, ktorý stojí za tekutým chlebom, tentokrát remeselným pivom, ktoré je posledných rokoch čoraz populárnejšie.

Aj preto sa rozhodol Mike McCullough, profesor Kalifornskej polytechnickej štátnej univerzity, podrobnejšie preskúmať produkty mikropivovarov.

Na základe jeho výskumu vyšlo najavo, že väčšina remeslných pív obsahuje viac vitamínu B3 a kvasníc ako ich masovo vyrábané náprotivky, čo môže znížiť hladinu cholesterolu a riziko vzniku cukrovky a rôznych srdcových ochorení.

Tak teda, na zdravie!

Prečo piť s mierou? Alkohol môže spôsobiť priame poškodenie DNA

Stále viac a viac výskumov spája konzumáciu alkoholu so zvýšeným rizikom určitých druhov rakoviny. A najnovšie zistenia britských vedcov jasne ukazujú, že by sme tieto výsledky rozhodne mali brať na ľahkú váhu. Štúdia otestovaná na myšiach totiž odhalila, že alkohol poškodzuje DNA v krvotvorných kmeňových bunkách.

Zdroj: Daily Mail