Alkohol je okrem iného kvalitný dezinfekčný prostriedok a mnohí ľudia sa preto domnievajú, že jeho konzumácia môže pomáhať liečiť infekcie krku, žalúdka a podobne - preto ju za daným účelom príležitostne používajú. Aká je ale realita?

Laboratórny výskum ukázal, že pokiaľ ide o likvidáciu mikróbov, dôležitá je predovšetkým koncentrácia alkoholu. Zjednodušene povedané by sa dalo povedať, že všetko pod 40 percent je príliš slabé - napríklad taký 10 percentný alkohol nemal na baktérie v podstate žiadny vplyv.

Samostatnou zmienku si tiež zaslúži doba pôsobenia. Ak aplikácia 40 percentného alkoholu prebiehala počas 6 a 15 minút, účinok na inhibíciu rastu dotknutých mikroorganizmov bol oveľa väčší v druhom spomínanom prípade. Ďalej bolo zistené, že 40 percentný alkohol má schopnosť zabíjať ústne baktérie, ak môže na ne pôsobiť najmenej 1 minútu.

Teoreticky vzaté by teda dostatočne silný alkohol - buď rovno vypitý, alebo minimálne minútu zadržiavaný v ústach - dokázal zničiť celý rad baktérií. Lenže súčasne by s najväčšou pravdepodobnosťou poškodil žalúdočnú výstelku, pričom miera tohto poškodenia by závisela práve od jeho koncentrácie (čím viac percent, tým horšie).

Navyše chronická konzumácia alkoholu môže viesť k nadmernému rastu baktérií v tenkom čreve, ktorý býva spájaný s gastrointestinálnymi symptómami ako hnačka, nauzea (nevoľnosť) a vracanie.

Spočítané a podčiarknuté, ak vás začne bolieť v krku či žalúdku, skúste si radšej miesto slivovice dať napríklad horúci čaj alebo nejaký sirup.