Tekutý chlieb: Pivo zo zvyškov pečiva slávi v nemecky hovoriacich krajinách veľký úspech

Jednou z tém, ktoré neustále rezonuje spoločností, je plytvanie potravinami vo vyspelých krajinách. Švajčiarska firma v súčasnosti uviedla na trh novinku, ktorá pomáha situáciu riešiť. Zo starého chleba varí pivo, ktoré si našlo početné zástupy fanúšikov.

Švajčiarsky podnikateľ Dominic Meyerhans sa rozhodol prispieť originálnym spôsobom k boju proti plytvaniu. Zo starého chleba začal variť pivo. K pečivu má jeho rodina blízko, od roku 1784 majú spoločnosť Meyerhans Mühlen, ktoré dodáva pekárom múku vlastnej výroby.

Pivo má jantárovú farbu a je príjemne korenené, čo je podľa majiteľa práve dôsledkom použitia chlebových kôrok na jeho výrobu. "Naše motto znie: Hodnotný pôžitok," prezradil Dominic Meyerhans nemeckému listu Wirtschafts Woche.

Na každého Európana pripadá ročne neuveriteľných 123 kilogramov vyhodených potravín, inak povedané, každú sekundu sa na starom kontinente vyhodí 300 kilogramov potravín. Podľa údajov organizácie World Wide Fund for Nature (WWF) 200 miliónov ton z celkového množstva predstavujú výrobky z obilnín, predovšetkým pečivo.

"Žijeme v spoločnosti, ktorá má všetkého dostatok. Inde pritom ľudia hladujú a tým sa musíme zaoberať," približuje Meyerhans, ako sa dostal k nápadu variť pivo zo starého chleba. Spolu s tromi spoločníkmi tak založil okrem mlynárskej spoločnosti, ktoré šéfuje, firmu Damn Good Food & Beverages, čo sa dá preložiť ako "prekliate dobré jedlo a pitie."

Pracovníci firmy odoberajú od pekární nepredaný starý chlieb, ktorý následne vysušia a rozomelú. Potom sa zo zmesi spolu s vodou, kvasnicami, chmeľom a škrobmi obsiahnutými v jačmeni sladom varí pivo. Rozomletý chlieb nahrádza 30 percent sladu, osem ton pečiva stačia na tisíc hektolitrov piva. Fľaša piva sa potom dá zaobstarať za 2,30 švajčiarskych frankov.

Starý chlieb zaujal aj ďalších podnikateľov. V zahraničí už nie sú výnimkou obchody, kde možno kúpiť krivú mrkvu alebo zemiaky, ktoré sú príliš malé, aby sa dostali na pulty supermarketov. Množstvo webových stránok potom radí, akým spôsobom spotrebovať potraviny bezo zvyšku vďaka originálnym a chutným receptom.

Zdroj: CNC, Wiwo