Povedzme, že si idete upiecť mäso, čo spravíte ako prvé? Vyberiete ho z chladničky, rozbalíte a predtým, než začnete s pečením, ho dôkladne opláchnete. Podľa odborníkov robíte veľkú chybu.

Aj keď to na prvý pohľad vyzerá, ako hygienické riešenie typu umývania rúk po toalete, odborníci tvrdia, že mäso sa pred varením umývať nemá. Škodíte tým sami sebe.

Odborníci (napríklad z Americkej bezpečnostnej agentúry potravinárskeho priemyslu alebo Akadémie správnej výživy) tvrdia, že u hydiny, bravčového, hovädzieho, jahňacieho alebo diviny, sa neodporúča pred prípravou umývať surové mäso. Baktérií vyskytujúcich sa na mäse, sa síce týmto spôsobom zbavíte, ale môžu ostať v umývadle, alebo na kuchynskej linke, odkiaľ sa dostanú na iné potraviny.

Teplota zabíja

Netreba mať obavy, baktérie, ktoré sa nachádzajú buď na povrchu alebo priamo v mäse, sa počas varenia a pečenia zahubia, hneď ako vnútorná teplota mäsa presiahne hodnotu 60-62 °C.  

To isté platí pri vajíčkach. Neoplatí sa ich umývať predtým ako ich odložíte do chladničky, pretože tak poškodíte prirodzenú ochrannú vrstvu (alebo umelú, pridanú na konci spracovateľského reťazca), ktorá bráni preniknutiu baktérií do vajíčka.

​A keď už sme pri vajíčkach. Čo myslíte, je potrebné ich držať v chladničke, keď sa v niektorých častiach sveta predávajú voľne na pultoch?

Odpoveďou je, že ide o predovšetkým zvyk (keď už máme držiak na vajíčka v chladničke) a takto uskladnené vydržia o niečo dlhšie.

Zdroj: Flickr