Po prvýkrát tento nápoj pripravili sestre na urgentnom príjme, ktorá túto kávu pila dva dni. Nasledujúce tri dni oka nezažmúrila.

Na začiatok je potrebné uviesť, že príliš veľké množstvo kofeínu je zdraviu škodlivé a nemusíte po ňom bdieť. Nie náhodou sa k tejto najsilnejšej káve na svete pridáva lekárske varovanie.

V kaviarni Viscous Coffe, v austrálskom Adelaide podávajú kávu s názvom Asskicker,

po vypití ktorej nezaspíte najbližších 12-18 hodín.
Zdroj: Twitter

​Samotný nápoj bol po prvýkrát podaný službukonajúcej sestre na urgentnom príjme v nemocnici, ktorá ho pila dva dni a nevedela po ňom zaspať nasledujúce tri. Mimochodom, táto káva sa nevarí, ale prekvapkáva za studena. Asskicker, ktorý sa v Amerike, Ázii, Novom Zélande a Austrálii teší mimoriadnej obľube, sa pripravuje pripravuje procedúrou cold drip . A to je tajomstvo jej úspechu.

„Zariadenie cold drip pridáva vodu k mletej káve po kvapkách aj niekoľko hodín. Zmes sa potom filtruje a opäť kvapkaním zbiera do zbernej nádoby. Výsledkom je nápoj bohatý na kofeín. Obsah kofeínu v koncentráte závisí od pomeru vody a kávy a od technológie jej praženia. Svetlejšia, ľahšie pražená káva má oveľa vyšší obsah kofeínu,“ tvrdí známy barista.

Touto technikou je možné vyrobiť nápoj až 80-krát (!) silnejší ako bežne presso.

Zdroj: CNN