V Japonsku sa v minulosti konzumovalo menej mäsa. Dôležitý zdroj potravy poskytovalo more a strava Japoncov pozostávala z množstva obilnín a zeleniny. Príchodom budhizmu sa dokonca jedenie štvornohých tvorov stalo tabu. Paradoxne na korytnačky, ktoré sa príležitostne jedia aj dnes, sa to nevzťahovalo.

Spotreba mäsa začala rapídne stúpať až po druhej svetovej vojne. V dnešnej dobe je dôležitou súčasťou japonskej kuchyne. Konzumuje sa bežne hydina, prevažne kuracie mäso, na rozdiel od Slovenska, je tu kačica skôr jedlo, ktoré sa je iba v určitých lokalitách a hus som v japonskej kuchyni zatiaľ nevidel.

Kuracie mäso

Kuracie mäso je bežnou súčasťou japonských jedál. Vo svete asi najznámejším je teriyaki kura, ktoré tu dokonca predávajú aj medzinárodné fast food reťazce vo svojich teriyaki burgeroch. Notoricky známe je tiež karaage, ktoré chutí výborne s pivom. Pripravuje sa najčastejšie z kuracieho mäsa, ktoré sa marinuje, obaľuje a vypráža. Ako fast food sa často predáva aj yakitori, je to niečo ako kurací špíz.

​Bravčové mäso

Bravčové je podobne ako v Číne veľmi rozšírené a niektoré japonské jedlá, napríklad nikuman pochádzajú priamo odtiaľ. Je to niečo, ako parené buchty s mletým bravčovým. Pravdepodobne čínskeho pôvodu je aj kakuni, pomaly varený bôčik v sladkej šťave so sójovou omáčkou. Iného pôvodu je tonkatsu, niečo ako japonská verzia vyprážaného bravčového rezňa. Tonjiru je na tenko pokrájané bravčové s rôznou zeleninou, napríklad koreňom lopúcha, podávané v miso omáčke.

Hovädzie

Hovädzie sa tu tiež jedáva v rôznych podobách. Japonsko má dokonca svoje svetoznáme značky hovädzieho z kráv, ktorým sa dostáva mimoriadnej starostlivosti. Typickým pre toto mäso je okrem chuti aj to, že je prerastené tukom. Podáva sa napríklad ako sashimi alebo steak.

Bežne sa ale jedávajú lacnejšie druhy hovädzieho a to v jedlách ako gyūdon, alebo v  japonskom karí. To pôvodne pochádza z Indie, ale v japonskom prevedení má výrazne inú chuť, podáva sa s ryžou alebo cestovinami. Zaujímavosťou je, že karí sa z Japonska dostalo späť do Indie, kde ho v súčasnosti ponúkajú tamojšie reštaurácie.

Mleté hovädzie sa používa napríklad v hamburgeroch, ktoré sú dnes už všade vo svete a Japonsko nie je výnimkou, hovorí sa im hanbāgā. Podobne znejúce jedlo je hanbāgu a je to niečo ako steak z mletého mäsa.

​Iné

Jedia sa aj rôzne iné časti ako držky, alebo pečienka. Na Okinawe, ktorá bola pod silným vplyvom Číny, sa podobne ako v Číne jedia aj menej bežné časti prasaťa, v podstate sa konzumuje všetko.

Súčasťou okinawskej kuchyne je tiež kozie mäso. Mesto Kumamoto je zase známe svojim konským mäsom, ktoré sa je surové ako sashimi.

Zdroj: Sumoboss