Sója je neodmysliteľnou surovinou japonských jedál. Na rozdiel od západnej kuchyne, kde často nahrádza mäso, má v Japonsku ako potravina svoje vlastné miesto.

Na rozdiel od západu, sa sója v Japonsku konzumuje prevažne vo fermentovanej podobe, čo má podľa odborníkov pozitívny vplyv na zdravie.

Miso

Miso jedia Japonci takmer každodenne. Je to pasta z fermentovanej sóje a používa sa okrem iného aj v mimoriadne obľúbenej miso polievke. Každá lokalita a niekedy aj každá rodina má svoj obľúbený druh misa. V Tokiu napríklad obľubujú svetlé miso, ktoré okrem sóje obsahuje väčšie množstvo ryže. V strednej časti Japonska, v okolí Nagoye, sa je skôr tmavé s veľkým obsahom sóje a malým alebo žiadnym obsahom ryže. Na juhu Japonska je populárne svetlé miso, ktoré zas obsahuje jačmeň. Miso sa niekde používa aj ako omáčka k cestovinám udon, alebo ako vyprážanému mäsu v jedle miso katsu.

Sójová omáčka

Sójová omáčka je jednou z najdôležitejších surovín japonskej kuchyne. Vzniká fermentáciou sóje s obilím. V dnešnej dobe sa ale lacnejšie druhy obvykle vyrábajú synteticky. V Japonsku sa predáva množstvo druhov sójovej omáčky, vyrábaných podľa rôznych receptúr. Od masovej produkcie, až po malých výrobcov s viac ako sto ročnou tradíciou.  

Natto

Japonci často jedia aj natto, čo je tiež sója, len fermentovaná iným spôsobom. V minulosti sa uvarená sója balila do slamy, ktorej baktérie spôsobili fermentáciu. Dnes sa vyrába prevažne očkovaním sóje vypestovanými kultúrami. Jedenie natto vyžaduje určitú zručnosť, pretože sa lepí na príbor alebo paličky a pre neskúsených to nemusí byť práve jednoduché.

Tofu

V miso polievke sa tiež používa tofu, ktoré sa vyrába podobným postupom ako syr, ale namiesto živočíšnych proteínov obsahuje rastlinné zo sóje. Pri výrobe tofu sa používa sójové mlieko, ktoré sa pije ako nápoj, podobne ako v Európe.

Okrem klasickej svetlej sóje sa v Japonsku pestuje aj čierna, ktorá je súčasťou tradičnej novoročnej hostiny. Dokonca sa môže použiť aj na prípravu miso.

V lete sa tiež zberajú edamame, čo je vlastne sója v strukoch ešte za zelena, varená vo vode.

Zdroj: Sumoboss