Arašidy nie sú na Slovensku ničím výnimočným a tak isto to je v Japonsku, kde sa aj bežne pestujú. Nerastú ale na strome, ako by sa mohlo zdať.

Arašidy sú strukoviny a sú plodmi rastliny, ktorá sa volá podzemnica olejná. Je to rastlina z čeľade bôbovitých a jej plodmi sú struky, ktoré rastú pod zemou.

Ako sa tam struky dostanú?

Rastlina má drobné žlté kvety, ktoré kvitnú iba jeden deň. Na ich miestach potom vyženie výhonky smerom do zeme, kde z nich vzniknú plody.

Arašidy sa v japonskej kuchyni nepoužívajú často, zato sú  veľmi populárne pražené, predovšetkým ako snack ktorému sa hovorí kakipí. Okrem pražených arašidov obsahuje aj tzv. kakinotane, v preklade semienka hurmi kaki. Nejde ale o tie skutočné, ktoré sa mimochodom dajú zjesť len s veľkým sebazaprením, ale o ryžové krekry, potreté sójovou omáčkou, ktoré sa na semienka hurmi podobajú.

Arašidy majú radi nielen ľudia, ale aj vrany, ktoré si ich dokážu vyhrabať spod zeme a spôsobujú tak poľnohospodárom značné škody. Tí sa proti nim snažia, často nie celkom úspešne, robiť rôzne opatrenia.

Prekvapivo sa ale v Japonsku okrem praženia, jedia arašidy aj varené. Celá rastlina sa vyberie zo zeme a struky sa oberú. Po dôkladnom umytí sa varia v slanej vode. Ak by som mal ich chuť k niečomu prirovnať, možno by to bolo niečo medzi varenou fazuľou a praženými arašidmi.

Zdroj: Sumoboss