Morské plody sú dôležitou súčasťou japonskej stravy. Ryby sa jedia vo všetkých veľkostiach: od ikier, cez drobné mladé rybky, ktoré sa jedia celé, až po dospelé jedince.

Japonsko má údajne okolo štyritisíc druhov rýb. Každé obdobie roka má svoje typické sezónne druhy a rôzne časti Japonska majú tiež vlastné druhy rýb. Na južných ostrovoch sa jedia aj exotické farebné ryby.

Sushi

Medzi najznámejšie japonské jedlo v zahraničí patrí sushi. Môže sa zdať, že Japonci ho jedia každý deň, ale nie je to tak. Je to jedlo skôr na špeciálne príležitosti a patrí medzi tie drahšie. Je to v podstate ryža s rybou, alebo inými ingredienciami ako krevety, krab, teriyaki kura či zelenina.

Sashimi

Keď sa povie sashimi, veľa ľudí si predstaví na tenko nakrájanú surovú rybu. Je to tak. Okrem ryby sa ako sashimi podávajú aj krevety, chobotnica, kalmár alebo hovädzie mäso. Najlepšie sashimi je to najčerstvejšie. Ak neberieme do úvahy konzumáciu priamo na lodi, najčerstvejšie môžete bežne kúpiť priamo od rybárov, keď sa skoro ráno vylodia v prístave. Takéto sashimi chutí úplne inak ako to, ktoré sa predáva napríklad v strednej Európe.

Za delikatesu sa tiež považuje jedovatá ryba fugu, ktorá ak nie je odborne pripravená, môže do pár hodín spôsobiť smrť.

V niektorých reštauráciách ponúkajú aj veľrybie sashimi. Veľrybie mäso sa v Japonsku v 70. rokoch bežne objavovalo aj v školských obedoch. V jednom meste v prefektúre Wakayama dokonca lovia aj delfínov. Naženú ich do zátoky, kde ich jedného po druhom zabíjajú, za čo je Japonsko ešte tvrdšie kritizované, ako za lov veľrýb. Delfínie mäso sa ale bežne nepredáva a väčšina Japoncov ho ani nikdy nejedla.

Úhor sa jedáva hlavne v časoch najväčších horúčav, najčastejšie grilovaný, v sladkej poleve zo sójovej omáčky. Na jar je zase sezóna zberu mušlí, pridávajú sa napríklad aj do polievky miso.

Tempura

Populárnym jedlom z rýb je tiež tempura, čo je metóda praženia, ktorá nepoužíva strúhanku. Najčastejšie sa takto vyprážajú krevety, ryby, alebo rôzna zelenina.

Katsuobushi a takoyaki

Existuje tiež veľké množstvo produktov z rýb ako napríklad katsuobushi, čo je vlastne sušený, fermentovaný a údený tuniak. Používa sa v jedlách v podobe tenkých vločiek ako pri guľkách s chobotnicou, ktorým sa hovorí takoyaki.

Môj svokor jedáva ryby každý deň. Pre jeho generáciu to nie je nič výnimočné. Mladšia generácia Japoncov už jedáva rýb menej. O to viac jedia mäso a západné jedlá. Možno práve to je dôvod nárastu obezity v Japonsku, ktorá tu kedysi takmer vôbec neexistovala.

Zdroj: Sumoboss