Chlieb do Japonska ako prví priniesli portugalskí misionári v 16. storočí, odtiaľ pochádza aj jeho názov v japončine - pan. Dovtedy boli varená ryža a iné obilniny základom japonskej stravy a ostalo to tak ešte zopár storočí.

Chlieb sa rozšíril až v 19. storočí, ryžu ale úplne nenahradil a bol skôr považovaný za dezert. Niečo z tohto postoja k chlebu sa zachovalo až do dneška. Všetky bežne predávané druhy chleba a pečiva v Japonsku, okrem bagety, obsahujú cukor. 

K ďalšej expanzii došlo až po druhej svetovej vojne, keď sa chlieb stal súčasťou školských obedov a jedáva sa ho postupne každým rokom viac aj v domácnostiach. Na prvom mieste je ale stále ryža, v súčasnosti jej japonská domácnosť skonzumuje dvakrát viac.

Na rozdiel od slovenčiny, kde máme pre rôzne typy chleba a pečiva odlišné názvy, pre Japoncov je to všetko pan. Za štandardný typ, ktorý si ľudia dávajú, napríklad na raňajky, sa považuje biely, toastový, hranatý chlieb. Japonci mu hovoria shokupan, čo znamená niečo ako chlieb na jedenie.

Bagety, žemle a melónový chlieb

Populárne sú aj bagety, alebo furansupan, čiže francúzsky chlieb. V 19. storočí vznikol ako dezert anpan, niečo ako žemľa plnená sladenou pastou z fazuliek azuki, ktoré sa tradične používali v japonských dezertoch.

Medzi novšie typy patrí napríklad melonpan, ktorého názov, melónový chlieb, má súvis práve s jeho vzhľadom pripomínajúci melón. Niekedy môže byť sfarbený do zelena a mať melónovú príchuť. Niektoré druhy zeleného pečiva môžu byť farbené aj práškovým zeleným čajom - matcha, ktorý mu dodáva jedinečnú chuť.

Populárnym typom pečiva je aj takzvaný karēpan s curry plnkou. Keď som raz pripravil pre príbuzných parenú knedľu, zaradili ju do kategórie mushipan, čiže medzi parený chlieb.

Sladká pizza

Keď už sme pri pečení, je potrebné spomenúť aj pizzu, ktorá je v Japonsku veľmi obľúbená. Podobne ako pri cestovinách, Japonci sú často kreatívni a vytvárajú nové druhy pizze, o akých by sa Talianom ani nesnívalo.

V ponuke pizzérií nájdete tiež teriyaki kura, párky, majonézu, nattō, ikry, alebo morské riasy. V Japonsku ma tiež prekvapila popularita pizze na sladko, sú na výber druhy s medom, javorovým sirupom, alebo čokoládou a musím uznať, že nechutia vôbec zle.

;feature=youtu.be

Zdroj: Sumoboss