Premýšľali ste niekedy o tom, akú záťaž pre životné prostredie predstavuje obyčajné pivo? Zrejme nie, ak ste sa ho nepokúšali variť. Vtedy si uvedomíte neradostnú skutočnosť: premena jačmeňa na fermentované pivo za sebou zanecháva ekologickú stopu epických rozmerov.

Na každú fľašu piva sa odhaduje priemerná spotreba energie asi 0,2 kilowatthodiny. Pokiaľ ide o vodu, je trochu zložitejšie stanoviť, koľko je jej potrebné na výrobu piva - od pestovania chmeľu a jačmeňa až po vymytie pivovarníckeho zariadenia. Nedávne štúdie naznačujú, že na vznik jediného litra piva môže byť spotreba až 300 litrov vody. Navyše väčšina ingrediencií používaných na výrobu piva sa v skutočnosti nekonzumuje, takže zvyšky chmeľu a sladu je potrebné niekam vyhodiť či zlikvidovať.

Milovníci remeselných druhov piva, ktorí sa snažia myslieť na životné prostredie, toto asi radi počuť nebudú, ale vysoko alkoholické chmeľové pivá spájané s touto čoraz populárnejšou pivnou scénou, môžu byť pre životné prostredie ešte o niečo horšie.

Prečo?

Silnejšia aróma zvyčajne vyžaduje proces známy ako suché chmelenie, čo znamená, že sa chmeľ pridáva po varení. V komerčnom meradle to vyžaduje energeticky náročný proces opakovanej cirkulácie, plus pohyb piva medzi nádržami, čo znamená spotrebu väčšieho množstva energie na čerpanie a viac vody na čistenie.

Navyše chmeľové, vysokostupňové pivá všeobecne vyžadujú viac ingrediencií. U niektorých remeselných sládkov nie je výnimkou, že používajú až dvakrát toľko sladu než pri priemyselnej výrobe piva, a o 25 percent viac chmeľu. Len v Škótsku sa odhaduje celkový každoročný objem odpadu v podobe vedľajších produktov z varenia piva na 53 682 ton, podotýka server denníka The Guardian.

Dobrou správou je, že pre svoju podstatne menšiu veľkosť zanechajú takzvaní remeselní sládkovia menšiu ekologickú stopu než ich megapivovarnícki kolegovia. To všetko by sa ale mohlo zmeniť, keby sa veľké pivovary v snahe zvýšiť odbyt nesnažili napodobňovať remeselné druhy piva aj s ich náročnosťou na ingrediencie.

Pivo bez odpadov

Nájdu sa aj takí, ktorí sa vydávajú opačným smerom. Napríklad pivovar Northern Monk Brew v Leeds práve uviedol na trh možno prvé pivo na svete, ktoré nezanecháva žiadne odpady - a chutí neuveriteľne.

Wasted - prvé pivo bez odpadov. Zdroj: Tom Joy

Pivo nazvané Wasted, je svetlý ležiak s obsahom alkoholu 6,7 percenta a vzniklo v spolupráci s charitatívnou skupinou Real Junk Food Project. Tá okrem iného prevádzkuje sériu podnikov pod heslom "Zaplať, koľko môžeš", kde servíruje pokrmy pripravené z vyhodeného jedla zo supermarketov, jedální, reštaurácií alebo napríklad od fotografov jedla.

Pivo Wasted vzniklo pomocou 120 kilogramov vyhodených hrušiek, croissantov a briošiek. Nielenže tvorcovia piva zúžitkovali vyhodené jedlo, ale pivo naplnili do fliaš zo stopercentne recyklovaného skla a všetky zvyšky chmeľu a sladu darovali miestnemu farmárovi, aby ich použil ako kŕmenie a hnojivo.

Zdroj: The Guardian