Aké množstvo soli môžeme zjesť bez toho, aby to bolo zdraviu škodlivé? Odborníci sa v názoroch rôznia.

Polotovary, klobása, syr, chlieb a mnoho ďalších potravín obsahujú určité množstvo soli. V Nemecku muži skonzumujú v priemere 10 gramov soli, u žien je toto číslo o niečo nižšie, tie zjedia 8,4 gramov. Z toho vyplýva, že väčšina obyvateľov Nemecka prekračuje odporúčanú dennú dávku soli, ktorá je maximálne 6 gramov, čiže približne jedna čajová lyžička.

Svetová zdravotnícka organizácia varuje, že

denná spotreba soli by nemala byť vyššia ako 5 gramov.

Nadmerná konzumácia soli zvyšuje riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení a môže viesť k predčasnému úmrtiu.

Vedecké základy týchto poznatkov sú ale spochybňované. Magazín International Journal of Epidemiology analyzoval v súvislosti so soľou tri vedecké teórie. Ani jedna z nich síce neodporúča nadmernú spotrebu soli, ale v množstve a následkoch sa ich výsledky rôznia. Nie je jasné, či tento vedecký spor niekedy naberie racionálny smer.  

Soľná vojna

Kým niektorí vedci v propagovaní konzumácie menšieho množstva soli vidia jeden z najväčších podvodov v histórii ochrany zdravia, iní považujú za najdôležitejší cieľ šírenie osvety o jej negatívnych dopadoch.

Ludovic Trinquart a jeho vedecký tím z newyorskej univerzity Columbia preskúmal 269 odborných publikácii venujúcich sa tejto problematike. S tvrdením, že nadmerná konzumácia soli zvyšuje riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení a predčasného úmrtia, súhlasí až 54 percent vedeckých publikácií. Týmto poznatkom oponuje 33 percent vedeckých štúdií, ktoré nezdieľajú tento jednoznačný názor – uvádza Spiegel. Na základe výskumu vyšlo najavo, že vedci, ktorí obhajujú alebo vyvracajú túto teóriu, sa vo svojich štúdiách často opierajú o fakty, ktoré potvrdzujú ich hypotézu.

V skúmaných materiáloch sa nachádzalo aj desať vedeckých štúdií, ktoré sumarizovali výsledky ostatných štúdií, čo bolo veľmi užitočné, keďže v danej problematike sa názory vedcov rôznia. Z desiatich publikácií štyri potvrdzujú hypotézu škodlivosti nadmernej konzumácie soli, tri sú proti a tri sa domnievajú, že v danej problematike neexistuje presvedčivý argument.

Alibizmus?

Trinquart a jeho tím došli k záveru, že ich výskum sa nebude podieľať ani riešiť túto vedeckú polemiku. Upozornili, že výsledky štúdií môžu ovplyvňovať finančné záujmy.

Vedec Bruce Neal uviedol, že by nemal byť prehliadaný ani vplyv potravinárskeho priemyslu. Soľ, spolu s cukrom a masťou, sú suroviny, ktoré dokážu vylepšiť menej kvalitné produkty. Tým sa odvoláva na skutočnosť, že potravinársky priemysel podporuje tieto vedecké dohady a potláča boj za zdravú výživu. Zároveň sa na adresu štúdie vyjadril kriticky, pretože podľa neho len popisuje túto „soľnú vojnu“, ale nič nevysvetľuje.

Zdroj: Spiegel