Japonský liehovar chce zistiť účinky nulovej gravitácie na chuť

Japonský liehovar sa rozhodol poslať svoju svetoznámu whisky do vesmírneho priestoru. Pivovarská liehovarnícka spoločnosť Suntory, sídliaca v Tokiu oznámila, že chce tento mesiac vyslať šesť vzoriek svojej whisky a ostatných alkoholických nápojov na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS). Chcú zistiť, ako ovplyvní nulová gravitácia proces zrenia.

Suntory je najstarší japonský liehovar, ktorý vyrába whisky - patrí mu napríklad aj Yamazaki Single Malt Sherry Cask 2013, ktorá bola minulý rok vyhlásená za najlepšiu whisky na svete (táto novinka Škótov rozhodne nepotešila). Tlačový hovorca spoločnosti Suntory uviedol pre Wall Street Journal, že medzi vzorkami, ktoré poletia do vesmíru, patrí aj dvadsaťjedenročná jednodruhová či práve destilovaná whisky. Vzorky budú vyslané z Tanegashimskej vesmírnej stanice už o tri dni (16. augusta), keď bude na Medzinárodnú vesmírnu stanicu vypustený japonský experimentálny modul.

Zdroj: Shutterstock

Pátranie po jemnosti

Spoločnosť Suntory by chcela zistiť, ako môžu nulová gravitácia a stála teplota počas procesu zrenia ovplyvniť jemnosť nápoja. Je známe, že čím je whisky staršia, tým je jemnejšia - dôvody prečo to tak je, sú však stále neznáme. Prieskum uskutočnený s pomocou japonských vedcov ukázal, že prostredie, ktoré zamedzuje prúdeniu kvapaliny, môže byť kľúčové pre získanie jemnosti nápoja, tvrdí spoločnosť Suntory.

Prvé vzorky poputujú späť na Zem po roku, zatiaľ čo ostatné zostanú na Medzinárodnej vesmírnej stanici minimálne dva roky. Nanešťastie sa spoločnosť nechystá vzorky po návrate na Zem predávať.

Zdroj: Verge