Musíte uznať, že popíjanie koktailu na dovolenke pri mori a pozorovanie západu slnka, má svoje čaro. Hlavne, ak vám na neho ešte zvýšili peniaze. Aby bolo jasné, nemáme teraz na mysli mojito, ani caipirinhu.

Ak sa pozriete na ceny týchto koktejlov, na prvý pohľad budú zarážajúce. Netreba sa však zľaknúť, že niekomu od dobroty už načisto preskočilo. Niektoré z nich sú len šikovným reklamným ťahom. Nie do každého koktailu, sa totiž vkladajú drahokamy. Tieto nápoje sú často tak drahé pre ich špecifické zložky a v mnohých prípadoch aj samotnému alkoholu, ktorý môže mať viac ako sto rokov. Samozrejme, je dôležité aj miesto, kde ich podávajú. Ich príprava trvá niekedy viac dní, takže je dobré si ich objednať v dostatočnom predstihu.

27.321

Zdroj: pinterest

Názov tohto koktailu je vlastne jeho cena v miestnej mene, dirhamoch. Vychutnať si ho môžete s nádherným panoramatickým výhľadom z luxusného hotela Burj al Arab v Dubaji. V cene je zahrnutý 18-karátový zlatý pohár a 55-ročná škótska whiskey Macallan a špeciálne ingrediencie.

Cena: 5.694 eur

Salvatore’s Legacy

Zdroj: photovide.com

Tento koktail, sa pripravuje v Londýne, z najstarších zložiek na svete. Obsahuje napríklad koňak z roku 1778 (Clos de Griffier Vieux Cognac), likér Kümmel z roku 1770, Dubb Orrange Curacao z roku 1860 a pár kvapiek horkej žalúdočnej liehoviny Angostura z roku 1900. Tento výnimočný koktail, sa teší mimoriadnej obľube a ochutnávať ho do Londýna chodia návštevníci z celého sveta.

Cena: 6.960 eur

Winston

Zdroj: bornrich.com

Základom tohto koktailu je jeden z najdrahšie vydražených koňakov na svete - Croizet Cuvee Leonie, ročník 1858. Jeho príprava trvá dva dni a niekedy bol jednotkou v rebríčku najdrahších koktailov. Dnes už sú niektoré aj dvojnásobne drahé.

Cena: 10.860 eur

Diamond is Forever

Zdroj: jetsetmag.com

Aj keď tento japonský koktail s anglickým názvom má v klientovi evokovať bondovky, nejedná sa o Martini, ale o vodku s plátkom limetky. Drahý nie je kvôli zložkám, ale diamantu, ukrytom na dne pohára. Potrebné objednať 72 hodín vopred.

Cena: 16.700 eur

Ruby Rose

Zdroj: brandontiminsky.com

V najvýchodnejšom americkom štáte Maine dostanete v reštaurácii White Barn Inn koktail, ktorého zloženie tiež nie je ničím zaujímavé. Na počesť 40. výročia baru, do neho vkladajú 4-karátový rubín, čím jeho cena okamžite stúpla.

Cena: 29.099 eur

Zdroj: Luxury Travel