Elon Musk minulý týždeň vyrazil do floridského Orlanda, kde sa konalo Air Warfrare Symposium. V miestnosti plnej vojenských pilotov oi. vyhlásil, že "éra stíhacích lietadiel je preč".

Budúcnosť podľa Muska patrí diaľkovo ovládaným drónom - nie extrémne drahým stíhačkám. "Nie je to tak, že takúto budúcnosť chcem ... proste taká bude," dodal slávny vizionár.

Musk takisto skritizoval projekt vývoja lietadla F-35. Ten stál Pentagon už viac ako miliardu dolárov, pričom najnovšia verzia sa potýka s technickými problémami a jej výsledky v priebehu posledných skúšok boli minimálne rozpačité.

Šéf SpaceX a Tesly na svojom Twitteri neskôr poznamenal, že ak by tento stroj čelil konkurencii v podobe diaľkovo ovládaného drónu, ktorý by bol vybavený autonómiou zlepšujúcou jeho manévrovacie schopnosti, F-35 by "nemala šancu".

Počas svojho vystúpenia na Air Warfrare Symposium Musk tiež varoval, že Čína by USA mohla predstihnúť vo vesmírnych pretekoch. "Nepochybujem o tom, že ak Spojené štáty nebudú hľadať inovácie vo vesmíre, budú vo vesmíre až druhí", konštatoval.

Zdroj: CNC