Snáď ale nikto nenatočí remake filmu Veľký útek s týmto ...

Super73 je severoamerický výrobca štýlových retro elektrobicyklov, ktoré sa náramne podobajú legendárnym motocyklom zo 70. rokov. Ich najnovší počin R-Series posunul tento vibe z čias funky ešte o kúsok ďalej. Vyzerá skvele, má zaujímavú techniku ​​a podľa všetkého vie aj pekne jazdiť.

Super73 je k dodaniu v niekoľkých variantoch pohonu. Ten najvyšší dokáže vyprodukovať výkon až 2000 wattov a sľubuje maximálnu rýchlosť cez 45 km / h. Túto verziu zvanú Ultimate odporúča výrobca používať na súkromnom pozemku. Na verejné cesty odporúča 750-wattovú jednotku s maximálnou rýchlosťou 32 km / h.

Lítium-iónová batéria má kapacitu 960 Wh. "Pod plynom" vydrží na 64 kilometrov jazdy. Ak budete používať výhradne pedále, má batéria v ECO režime vydržať až 120 kilometrov. Super73-R má 20-palcové kolesá s pneumatikami do terénu a celoodpružený rám. Vo svete elektrobicyklov ide tak o unikát.

A pretože ide o hi-tech produkt, má aj veľa prvkov hodných roku 2020. Napríklad mobilnú aplikáciu, s ktorou môžete kontrolovať jeho stav alebo LCD displej s bluetooth pripojením. Ďalej alarm, LED svetlomet, geolokáciu či dokonca detekciu čelného nárazu.

Za toto všetko chce výrobca 2 495 dolárov. Objednávky sa spustili 25. januára a prvé kúsky dorazia k zákazníkom počas jari. Rôzne retro elektrobicykle kúpite za podobné peniaze aj u nás, ale žiadny z nich nevyzerá tak dobre. Keď už by to teda muselo byť, siahli by sme asi po tomto.

Zdroj: CNC