Očné injekcie umožňujúce nočné videnie amerických jednotiek nie sú nereálne.

Milovníci vojenských akčných filmov sa už určite stretli s tým, že bojujúce jednotky sú vybavené okuliarmi pre nočné videnie (NVG). V budúcnosti však americké jednotky nemusia tieto okuliare potrebovať.

Podľa Stars and Stripes, vedci naznačili, že sme blízko toho, aby sme umožnili vojakom vidieť aj v noci formou injekcií do očí. Výsledky lekárskej fakulty Univerzity v Massachusetts teraz predbežne naznačujú, že je možné do očí vstreknúť nanočastice, ktoré fotoreceptorom umožnia videnie pri slabom osvetlení.

Vedci lekárskej fakulty vstrekli do očí laboratórnych myší nanočastice schopné prevádzať infračervené svetlo na viditeľné. Pokusné myši potom umiestnili do tmavého bludiska spolu s myšami, ktoré neboli injektované.

Ako sa ukázalo, účinok injekcie trval približne 10 týždňov a u zvierat nepozorovali žiadne nepríjemné vedľajšie účinky. Čínsky vedec XueTian uviedol, že je presvedčený, že tento proces bude „určite“ fungovať aj na ľuďoch, hoci zatiaľ neboli naplánované žiadne testy, aspoň oficiálne.