Osobné vozidlo nemá veľkú šancu pri zrážke so 40-tonovým kolosom. A ak sa dostane medzi dva kamióny, prežitie je vylúčené. Crashtest spoločnosti Dekra, ktorá sa zaoberá bezpečnosťou v dopravnom priemysle, predviedol, prečo je dôležité byť na cestách zakaždým opatrný.

Dekra vykonala nezvyčajný nárazový test s dvoma nákladnými vozidlami a osobným autobilom. Simulovali situáciu, ktorá by sa mohla vyskytnúť kedykoľvek: nákladný automobil uviazol v dopravnej zápche na diaľnici, za ním stojí osobné vozidlo a prichádzajúci ťahač si nevšimne, kde končí rad vozidiel.

Narazí do kolóny pred sebou v rýchlosti 43 km / h, čo sa nezdá byť veľa, ale po pozretí videa svoj úsudok rýchlo prehodnotíte.

V nasledujúcom videu sa síce nič nedemoluje, ale dva kamióny vám predvedú, ako veľmi sa technológia vyvinula za posledných dvadsať rokov.

Dva ťahače s rovnakou hmotnosťou nákladu 38,5 ton zabrzdia v rýchlosti 80 km / h. Kým nový Actros zastaví na 41 m, jeho predchodca z roku 1997 ide stále rýchlosťou 43 km / h – presne ako pri náraze v predchádzajúcom videu - a na zastavenie potrebujete ďalších 16 metrov.

Zdroj: Vimeo