Ako sa brániť proti drónom? Najjednoduchším riešením sú pušky. Samozrejme, nie tie obyčajné. Americká firma DroneShield vyvinula nový a zatiaľ najpraktickejší model DroneGun Tactical.

Ako sa brániť proti drónom napríklad na miestach, kde môžu ohroziť bezpečnosť? Najjednoduchším riešením sú pušky, ktoré zamieria na drón a vyrušia jeho signál. Problémom je, že sú príliš ťažké a rozmerné. Aby ste mohli strieľať, musíte v rukách nosiť zbraň veľkosti snajpra, a k tomu ešte na chrbte vláčiť batoh s batériami.

To sa ale čoskoro zmení. Americká firma DroneShield vyvinula model DroneGun Tactical. Stačí ju držať v rukách a batéria je v nej priamo zabudovaná, pritom zneškodní drón letiaci až kilometer ďaleko. Policajt či vojak jednoducho zamieri na drón a puška zablokuje komunikáciu medzi drónom a jeho pilotom. Okamžite sa preruší aj kamerový záznam. Zbraň potom odvedie drón bezpečne na zem.

Nočná mora cestných pirátov: V Rusku kontrolujú policajti vozidlá pomocou drónov

V Rusku odzvonilo starým dobrým časom, keď si stačilo zapamätať, na ktorom mieste stojí dopravná policajná hliadka, prípadne diskrétne zablikať na protiidúce auto. Pred policajnými drónmi niet úniku.

Zdroj: CNC