Tí, ktorí sa zaoberáte technológiou, ste už určite počuli názov Magic Leap. O okuliaroch s rozšírenou realitou, sa už roky objavujú videá, z ktorých nám padala sánka. Teraz ich konečne predstavili.

Veľmi sa neponáhľali a mnohí sa domnievali, že za efektnými demo videami nestojí žiaden produkt a celé je to len naťahovanie času, aby Magic Leap vytiahli zo svojich podporovateľov, čo najväčšie množstvo peňazí (doteraz je to takmer 1,9 miliárd dolárov). Našťastie sa tak nestalo a Magic Leap všetkým predviedol, čo im tak dlho trvalo.

Okuliare sú podstatne menšie ako Microsoft Hololens, predovšetkým vďaka hardvéru, ktorý sa podarilo externe vtesnať do menšej krabice, ktorú si môžete pripnúť na driek. V porovnaní s Hololens to ale nie je jediný rozdiel, Magic Leap One tiež ponúka oveľa širší uhol pohľadu a na zobrazenie virtuálnych objektov používa inú technológiu.

Zdroj: Magic Leap

​Šesť kamier na okuliaroch umožňuje zariadeniu presne sledovať našu pozíciu, takže sa môžeme voľne pohybovať a ovládať ho pomocou regulátora detektora pohybu.

Zdroj: Magic Leap

​Magic Leap zatiaľ viac neprezradili o svojich AR-okuliaroch, takže nevieme ani, aký hardvér sa ukrývaa v malej krabici. Neznáma je zatiaľ aj cena a tiež, kedy bude k dispozícii. Zatiaľ je isté len, že vývojársku verziu, si budete môcť objednať na budúci rok.

Zdroj: Magic Leap