Ruská spoločnosť ARDN zostrojila drón, ktorý dokáže hravo transportovať náklad s váhou 180 kg a letieť cca 8 hodín. SKYF by mohol nájsť uplatnenie napríklad v oblasti poľnohospodárstva (hnojenie, výsev semien ...), humanitárnej pomoci (doručovanie potravín a liekov) či poštových služieb.

SKYF môže lietať v maximálnej výške 3000 metrov a to rýchlosťou až 70 km / hod. Polohová presnosť je 30 cm. Pri zdvíhaní bremien sa spolieha na benzínové motory, zatiaľ čo stabilizáciu zaisťujú elektromotory.

Hoci je relatívne veľký (5,2 m × 2,2 m), možno ho ľahko zložiť. Do nákladného kontajneru s dĺžkou 6 metrov sa vraj bez problémov zmestia dva kusy. Príprava na let potom zaberie iba desať minút.

Pozrite si galériu

​Podľa ARDN dokáže tento drón pracovať kedykoľvek počas dňa a za rôznych poveternostných podmienok. Navyše bol navrhnutý ako modulárny, čo znamená, že ho možno upravovať v závislosti od aktuálnych potrieb.

SKYF vie tiež využívať energiu generovanú svojim spaľovacím motorom, bez toho, aby potreboval elektrický hybridný systém. To zvyšuje jeho spoľahlivosť a súčasne znižuje cenu, náklady na údržbu i celkovú hmotnosť.

Zatiaľ nie je jasné, kedy sa dotyčný drón objaví na trhu ani koľko bude stáť. Teoreticky by ale mohol mať veľký vplyv na širokú škálu priemyselných odvetví.

;t=36s