Dopravný úrad v Colorade a spoločnosť Arrivo spolupracujú na vybudovaní novej mestskej dopravnej siete, ktorá je inšpirovaná konceptmi Hyperloop a podzemných tunelov od Elona Muska.

Hlavným zámerom tohto ambiciózneho projektu je prepojiť všetky časti Denveru tak, aby ste sa do ktorejkoľvek z nich mohli dostať za "necelých 20 minút".

Systém Arrivo je nadzemný, ale transport by mal prebiehať podobne ako v tuneloch. Na zdvíhanie vozidiel a nákladu bude využívaná magnetická levitácia, kým pohyb vpred zaistí elektrická energia.

Zdroj: Arrivo

​Prepravné kapsule Arrivo sa dokážu pohybovať rýchlosťou až 321 km / hod, vďaka čomu by napríklad cesta z denverského letiska do centra mohla zabrať iba 9 minút. Dnes trvá zhruba jednu hodinu a 10 minút.

"Arrivo má unikátny a praktický prístup k zavádzaniu technológie Hyperloop s cieľom eliminovať dopravný ruch a dramaticky zlepšiť spôsob, akým sa ľudia a tovar pohybujú po meste," uviedol výkonný riaditeľ Colorado DOT Shailene Bhatt.

Pre úplnosť dodajme, že ak všetko pôjde dobre, prvá komerčná trasa tohto systému by mohla byť dokončená do 4 až 5 rokov.

Zdroj: CNC