Boring Company už má hotových zhruba 152 metrov svojho tunela pod Los Angeles. Jej zakladateľ Elon Musk v sobotu zverejnil prvú snímku, ktorý ukazuje, ako tento ambiciózny projekt pokračuje.

Boring Company začala tento rok v lete raziť 49-metrový tunel pod sídlom Hawthorne. V auguste požiadala o povolenie k jeho predĺženiu na 3,2 kilometra, čím by vznikla podzemná cesta k miestnemu letisku.

Na Muskovej snímke možno vidieť jeden vybraný úsek, ktorý na prvý pohľad vyzerá úplne obyčajne. Ale výsledný tunel sa bude od všetkých ostatných podobných infraštruktúr značne líšiť. Automobily, cyklisti aj chodci by sa v ňom totiž mali pohybovať pomocou špeciálnych elektrických sánok.

V praxi to má vyzerať tak, že vodič príde na jedno z označených miest na povrchu a privolá si autovýťahy, ktoré ho prepravia dole k tunelu. Tam bude vozidlo naložené na vyššie spomínané sánky a transportované (rýchlosťou až 242 km / hod) do cieľovej destinácie.

Týmto originálnym spôsobom chce Musk zatočiť s dopravnými zápchami vo veľkých mestách. Do budúcnosti sa však ponúka ešte jedno možné využitie - predmetné tunely by mohli byť prerobené na rúry Hyperloop.

Podľa mnohých kritikov má Boring Company len minimálnu šancu na úspech. Lenže z dostupných informácií vyplýva, že okrem Los Angeles už o siete tunelov prejavili záujem aj ďalšie mestá.

Zdroj: CNC