Na pláži opulentného klubu Blue Marlin na španielskom ostrove Ibiza predstavili najluxusnejšie lehátko, aké môžete pri vode vidieť. Má automaticky sa otáčajúce tienidlo, ktoré vás chráni pred slnkom, wifi, solárnu nabíjačku na mobil a keď je veľmi horúco, osvieží vás tvárový hmlový systém.

Lehátko má, samozrejme, špeciálny matrac, ktorý sa dá rôzne nastavovať. Na prístrojoch môžete tiež sledovať, aké UV žiarenie na vás práve pôsobí a koľko prijímate zo slnka vitamínu D. Teda všetko, čo ste predtým na obyčajnom lehátku pri mori väčšinou neriešili.

Luxusnú hračku vyvíjala a testovala firma Simba sedem mesiacov. Venuje sa výrobe drahých matracov, tak sa riešil predovšetkým spôsob, ako "vyrobiť" tieň a ako zabezpečiť, aby boli po ruke najmodernejšie technológie.

Nadštandardnému vybaveniu odpovedá aj cena - 45 tisíc libier.

Spoluzakladateľ spoločnosti Simba, James Cox, povedal, že "pokiaľ sa slnečné žiarenie prijíma s určitou mierou, je pre telo prospešné, a preto sme sa snažili upraviť matrac tak, aby pomohol znižovať aj možné bolesti tela pri ležaní".

Určite sa nájdu ľudia, ktorí si túto peknú hračku kúpia, ale že by sme veľa ľudí na nej videli ležať pri mori alebo jazere, to asi vzhľadom na cenu nehrozí.

Pozrite si galériu

Zdroj: CNC
Tagy: