Túžbu vyspovedať sa zo svojich hriechov majú ľudia pomerne často. Čo ale s tým, keď do kostola dnes pravidelne chodí len málokto? V Španielsku majú katolíci originálne riešenie. Mobilná aplikácia Confesor GO nájde používateľovi najbližšieho dostupného kňaza a ten ho vyspovedá aj mimo kostola.

Aplikácia zistí polohu užívateľa a ukáže, kde sa práve nachádza najbližší kňaz, ktorý je ochotný ho vyspovedať. Samozrejme, užívateľovi sa na displeji objaví aj najkratšia možná cesta ku kňazovi a nájde dokonca aj Desatoro. A tiež hodiny, kedy hriešnikovi môže byť poskytnutá útecha.

Aby mal používateľ istotu, ku komu ide, aplikácia ponúka aj základné informácie o kňazovi - meno, dátum narodenia a rok jeho vysvätenia. Zatiaľ je v aplikácii viac než 100 kňazov z rôznych miest Španielska. Postupne ich počet rastie. Pripojil sa napríklad aj José Ignacio Munilla, biskup zo San Sebastiána.

S nápadom na aplikáciu prišiel katolícky kňaz Ricardo Latorre, ktorý dúfa, že v budúcom roku bude prístupná tiež v niektorých španielsky hovoriacich krajinách Latinskej Ameriky. Zatiaľ čo katolicizmus v Španielsku je svetu stále prezentovaný ako neoddeliteľná a mimoriadne pevná súčasť španielskej kultúry a života, v skutočnosti ani obyvatelia Pyrenejského polostrova veľmi do kostola nechodia. Podľa sociologických prieskumov takmer 60 percent Španielov na omše nechodí "takmer nikdy" a aspoň raz týždenne na ňu zájde len 15 percent obyvateľstva. 

Zdroj: CNC