Podľa najnovšieho prieskumu považujú ľudia za najlepšieho spoločníka na dovolenke svoj telefón.

Server Hotels.com realizoval prieskum na deviatich tisíckach respondentoch rôznych národností a výsledky sú skutočne zaujímavé. Až tri štvrtiny ľudí považujú svoj mobil na dovolenke za absolútnu nevyhnutnosť a preferujú ho dokonca pred partnerom, priateľmi alebo členmi rodiny.

Na otázku, koľko času denne strávia dovolenkári činnosťami, súvisiacimi so smartfónom, respondenti odpovedali, že sú to v priemere až tri hodiny, čo je viac, než čas, ktorý venujú napríklad opaľovaniu či spoznávaniu zaujímavostí v okolí.

Zatiaľčo Britov, ktorí uviedli, že ich najobľúbenejším spoločníkom na dovolenke je telefón, bolo len 55 percent, na rovnakú otázku odpovedalo kladne až 85 percent Argentínčanov a až 96 percent Rusov.

Až jeden z desiatich ľudí je ochotný stráviť aktivitami na svojom mobile neuveriteľných sedem hodín denne, pričom nešlo o čas, venovaný telefonátom so svojimi blízkymi, ale prevažne o surfovanie po sociálnych sieťach. Až 43 percent dovolenkárov uviedlo, že počas dovolenky používajú sociálne siete ako Facebook alebo Instagram a využívajú ich na zdieľanie svojich fotiek a zážitkov.

Vzhľadom k týmto výsledkom neprekvapí, že až tri štvrtiny zúčastnených uviedli výbornú dostupnosť WiFi ako jedno z kľúčových kritérií pri výbere dovolenky.

Zdroj: Dailymail