Len málokto z nás by ešte pred pád dňami predpokladal, že vo svete virtuálnej reality nastane prelomová situácia, za ktorú bude zodpovedná spolupráca dvoch spoločností a to HTC a Valve. Jedna vec je istá: HTC Vive sa na pultoch obchodov objaví ešte v tomto roku.

Nevychádzame pri tejto informácii iba z toho, že to spoločnosť Valve prisľúbila na celosvetovej výstave mobilnej elektroniky, ale aj kvôli tomu, že Vive už dnes vyzerá, akoby sa v obchodoch mala objaviť už zajtra.

VR okuliare od HTC porazili takmer všetko, čím súčasná technológia disponuje. S rozlíšením 1200x1080px a 90fps sú o triedu lepšie ako konkurenčné produkty a Valve má navyše v zálohe úplne novú stratégiu.

Dokonalý únik z reality

Zariadenie poslúži rovnako na hranie špeciálne prispôsobených hier ako aj rôznym aplikáciám, ktoré ponúkajú fascinujúce virtuálne prostredie. HTC RE Vive vám umožní zúčastňovať sa práve prebiehajúcich hudobných koncertov aj bez toho, aby ste tam skutočne fyzicky boli. Tiež prinesie moderný spôsob vzdelávania, či možnosť opätovného zažívania špecifických spomienok.

Jedinečný unikát vo svete VR

Podľa slov spoločnosti ide vôbec o prvé zariadenie tohto druhu, ktoré nám poskytne prístup do skutočného virtuálneho sveta s bohatými možnosťami interakcie. Jednotlivé objekty budeme tak vraj môcť detailne preskúmavať z každého jedného uhla, ako keby sme stále boli v reálnom prostredí.

K VR zariadeniu poskytne High Tech Computer aj špeciálne bezdrôtové ovládače na manipuláciu s virtuálnymi objektami, či iný spôsob interakcie, ako napríklad strieľanie v akčnej hre. Tvorby virtuálneho obsahu sa údajne chopia aj Google, HBO alebo aj Lionsgate.

Zdroj: The Verge