Ostrejšie a tenšie ostria, vlhčiace prúžky pre lepšie holenie? To už tu párkrát bolo. Ale kĺbové uloženie holiacej hlavy, to je naozaj nové. Hlavne sa neporežte...

Spoločnosť Procter&Gamble, vyrábajúca holiace strojčeky Gillette, oznámila všetkým chlapom, ktorí dbajú na hladko oholenú tvár, prírastok do svojho radu populárnych "holítok". Volá sa Gillette Fusion ProGlide FlexBall a ponúka niečo ako 3D holenie. FlexBall má byť ďalšou revolúciou v holení, skutočne dokonalou zbraňou v mužskej ruke, ktorá zbaví tvár fúzov za pár sekúnd.

V čom je FlexBall iný oproti predchádzajúcim žiletkám? Od svojich starších súrodencov preberá to najlepšie - vlhčiaci prúžok, ktorý namočí fúzy pred zrezaním, päť ostrí nad sebou, znižujúci počet pohybov po tvári. Batériová verzia ponúkne aj ľahké masážne chvenie holiace hlavy, vďaka ktorej je holenie o niečo príjemnejšie a hladšie.

Najväčšou novinkou je však zmena uloženia hlavy v kĺbovom mechanizme. Hlava a ostria sa tak pohybujú nielen dopredu a dozadu, ale aj do strán. Novinka sľubuje lepšie kopírovanie kontúr tváre a oholenie skutočne každého fúzika.

V USA sa začne predávať v júni 2014. O predajoch v Európe zatiaľ nemáme žiadne informácie, ale za Amerikou iste dlho zaostávať nebudeme.