PocketBook Aqua je nová čítačka elektronických kníh, ktorú si pokojne môžete vziať do vane, do daždivého počasia alebo do prašného prostredia.

PocketBook Aqua je prvou vodeodolnou a prachotesnou čítačkou na svete. Môžete sa jej kľudne dotýkať mokrými rukami, čítať si vo vani, vo wellness centre alebo na iných miestach s vysokou vlhkosťou vzduchu. Prachotesnosť zase dovoľuje čítať na pláži bez obáv zo zničenia prístroja.

Pocket Book Aqua spĺňa klasifikáciu štandardu IP57 (odolnosť proti prachu a vode) a spoľahlivo vydrží ponorenie do vode do hĺbky jedného metra. Má displej E - Ink Pearl, pri ktorom nedochádza k odleskom ani k vyblednutiu alebo zníženie kontrastu.

Zdroj: PocketBook

Čítačka je vybavená multidotykovým displejom s uhlopriečkou 6 palcov a rozlíšením 800x600 bodov, procesorom 1GHz, 256 MB pamäte RAM a vstavanou flash pamäťou s kapacitou 4 GB, nechýba jej ani rozhranie Wi-Fi pre jednoduché sťahovanie kníh a komunikáciu na sociálnych sieťach.

PocketBook Aqua má rozmery 114,6 х 174,4 х 9 mm a hmotnosť 170 gramov. Vstavaná batéria s kapacitou 1300 mAh umožňuje prekreslenie až 8000 strán. V predaji je od apríla tohto roku za cenu približne 145 eur.

Zdroj: PocketBook