Aj vy okrem „nízkych“ cien benzínu či nafty radi zaplatíte aj mastnú pokutu za rýchlosť? Máme pre vás dobrý tip.

Tvrdili, že sa už nebudú skrývať. Žiadne ležanie v tráve, ani hry na schovávačku. O kom je reč? No predsa o našich žandároch, ktorí vás po novom už ani nemusia zastaviť. Jedného dňa vám však príde domov nemilá pošta s vašou fotkou a údajom o prekročenej rýchlosti. Riešenie? Na príliš ťažkú nohu na plyne a zvýšený počet radarov vo vašom okolí vás upozorní aplikácia Speedometer!

Speedometer by Sygic

Nová aplikácia Speedometer od spoločnosti Sygic je výborná pomôcka pre všetkých šoférov. Dokáže vás upozorniť na všetky špionážne zariadenia na svetelných križovatkách a vy sa aj naďalej môžete naplno venovať šoférovaniu. Informácie o radaroch či kamerách môžete nielen prijímať, ale ich aj aktualizovať či upresňovať.

Tachometer Zdroj: Thinkstockphotos

Speedometer ponúka

Aplikácia Speedometer upozorňuje na 50 tisíc radarov a kamier na svetelných križovatkách po celom svete. Ako aktívny užívateľ, môžete upozorniť vodičov na kamery vo vašom okolí, stlačením jediného tlačidla. Všetky vami nazbierané informácie o radaroch či kamerách sa ukladajú priamo do telefónu, takže aplikácia nie je závislá od signálu na mobilnej či bezdrôtovej sieti. Výhodné je to najmä v odľahlých oblastiach so slabým signálom alebo v mestách s preťaženými mobilnými sieťami.

Speedometer vám tiež postráži maximálnu povolenú rýchlosť, meria vám čas strávený za volantom, informuje vás o priemernej rýchlosti či prejazdenej vzdialenosti. Nastaviť si môžete aj vlastné rýchlostné limity, na ktoré vás upozorní a odmeria vám aj čas, za ktorý zrýchlite napríklad z 0 na 100 km/h. Užívateľské rozhranie je intuitívne a okrem vami nastavených vecí vás nič neruší ani nerozptyľuje. Môžete sa tiež stať členom komunity používateľov, ktorí spoločne aktualizujú databázu radarov či kamier a svoje informácie ďalej zdieľajú s ostatnými vodičmi.

Aplikácia Speedometer doteraz frčala iba na androidových zariadeniach, no dnes je už dostupná aj pre operačný systém iOS a v krátkej budúcnosti sa budú tešiť aj užívatelia operačného systému Windows Phone 8. Táto aplikácia je k dispozícii zadarmo a stiahnete si ju cez iOS App Store či Google Play. Do Windows Phone Store príde už onedlho.

Škoda len, že ešte nevymysleli aplikáciu šitú na slovenské cesty, ktorá by vás varovala pred pol metrovými jamami, lesnou zverou, či opitými chodcami.

Zdroj: Sygic