Tie najlepšie a zároveň najšialenejšie horské dráhy na svete sú navrhnuté tak, aby odvážlivcom ponúkli tú správnu dávku adrenalínu, strachu i vzrušenia. Zažite tie, ktoré budia rešpekt, ale zároveň sľubujú jedinečný zážitok.

Fury 325, Severná Karolína, Spojené štáty

Patrí k tým najvyšším dráham, ktoré môžete v zábavných parkoch nájsť. Jej najvyšší bod siaha bezmála do výšky 100 metrov. Jej konštruktér Rob Decker priznal, že sa zahráva aj s ľudskou psychikou, dráha sa totiž správa úplne inak, ako ľudia očakávajú.

Montu, Florida, Spojené štáty

Dráha Montu pasažierom tiež vyrazí dych. Hrá predovšetkým na silný pocit neistoty, ktorý umocňujú rôzne priekopy, tunely a ostré zákruty. Ľudia tiež často vôbec netušia, kam má ich vozík namierené.

Formula Rosa, Abú Dhabí, Spojené arabské emiráty

Už samotný názov prezrádza, že jej hlavnou prednosťou je rýchlosť, ktorá až vyvoláva strach. Formula Rossa je najrýchlejšou dráhou sveta. V maxime dosiahne až 240 kilometrov za hodinu.

Millennium Force, Ohio, Spojené štáty

Dráha Millennium Force je výnimočná predovšetkým svojím okolím. Ľudia, ktorí sa odvážia na túto atrakciu vstúpiť, si totiž užijú krásny výhľad na neďaleké jazero Erie.

Takabisha, Fujiyoshida, Japonsko

Výnimočnosť japonskej atrakcie tiež spočíva v jej nepredvídateľnosti, obohatená je naviac unikátnym klesaním, ktoré presahuje 120 stupňov.

Na túto plavbu snov je potrebných osem mesiacov dovolenky

Nemusíte viac závidieť veľkým dobrodruhom z minulosti. Dokonca ani nemusíte ako Willy Fogg vtesnať cestu okolo sveta len do osemdesiatich dní. Viking Ultimate World Cruise odštartuje v Londýne a vráti sa späť za 245 dní. V absolútnom komforte.

Zdroj: CNC