Kent Lindwall prišiel ešte v roku 2010 s originálnym nápadom. Rozhodol sa postaviť hotel v miestnom lese, no vysoko nad zemou. Zo začiatku ľudia o jeho nápade pochybovali, ale keď sa dostavil celosvetový úspech, zmenili svoj názor. Autor nedávno otvoril už svoj siedmy "stromový hotel".

Originálny nápad. Inak sa to ani označiť nedá. A pritom opäť platí, že v jednoduchosti je krása, pretože nič zložité na tom nie je. V lese len postaviť hotel napríklad len pre dve osoby, ktorý zaručí absolútnu intimitu, pokoj, čerstvý vzduch a ako bonus veľmi moderné vybavenie. Hotely postavili na kôloch alebo ich zavesili na laná a niekedy sa zdá, že levitujú medzi stromami. Všetko je ale v súlade s prírodou. Životné prostredie je tak viac-menej nedotknuté.

​Všetky hotely sa nachádzajú v borovicovom lese a majú pekný výhľad na rieku Lule. Neobvyklé ubytovacie zariadenie je vždy 4 až 6 metrov nad zemou a ponúka ubytovanie väčšinou pre dvoch, ale niekedy až pre päť osôb. V cene sú dokonca aj raňajky.

Hoci sa miesto nachádza ďaleko na severe Švédska, neprehliadli ho svetové médiá, pretože ide skutočne o originálny nápad.

Tomu ale odpovedá aj cena za nevšedný pobyt. Tá sa pohybuje okolo 4900 švédskych korún za dve osoby, čo je viac ako 516 eur.

Pozrite si galériu

Zdroj: CNC